Joalis > Články > Zásady stravování od narození po tři roky
Bambi klub

Zásady stravování od narození po tři roky

Každý člověk je zcela jedinečný, originální, a to v rovině fyzické, emocionální i duchovní. Pro všechny je ale spojujícím a neměnným faktorem vývoj. Proměna života v průběhu celého našeho života. Největší a zároveň nejdůležitější vývojové změny prožíváme v raném období – v dětství.

Rovnováhu v organismu miminka ovlivňují kromě výživy také zátěže a toxiny, jež dítě převezme z těla matky. Z toho důvodu se před detoxikací vyměřují hlavně maminky. Nejčastější zdravotní a vývojové problémy novorozenců, kojenců a batolat, se týkají atopického ekzému, alergických reakcí respiračního i kožního charakteru, poruch imunity a s tím spojených respiračních onemocnění, zažívacích problémů ad. Citlivou metodou EAV (jde o měření toxického zatížení organismu pomocí přístroje Salvia), se dají vytestovat jedovaté toxiny, které jsou produktem nejrůznějších mikroorganismů v těle matky.

Zdraví našich dětí je pod významným vlivem výživy. Kojení stále zůstává tou nejlepší, ideální variantou. Děťátko by mělo být plně kojeno minimálně do šesti měsíců svého života. Pokud má matka dostatek mléka a dítě prospívá, nepotřebuje v této době žádné jiné tekutiny ani příkrmy.
Přikojovat se doporučuje do 18 až 24 měsíců. Zeleninu a zeleninové polévky začněte zařazovat během 7. – 8. měsíce, ovoce v průběhu 8. – 9. měsíce, bezlepkové kaše (rýže, pohanka, jáhly) začněte podávat v 9. – 10. měsíci. Platí pravidlo, že dítě do tří let by nemělo konzumovat dnešní běžnou stravu dospělých.


Při dodržení těchto zásad předejdete projevům alergie, astmatům a pozdějším dalším obtížím, které souvisí se zažíváním a metabolickými pochody. To platí dvojnásob v rodinách, kde se vyskytuje rodová zátěž uvedenými zdravotními problémy.

redakčně upraveno
použitý zdroj: Bulletin Joalis info, Mgr. Iva Dlabačová
foto: samphotostock.cz