Joalis > Články > Chlapcům chybí mužské vzory
Bambi klub

Chlapcům chybí mužské vzory

Blíží se vánoční svátky, čas, kdy by měla být rodina pohromadě a i ti nejvíc zaměstnaní tatínkové by si měli udělat volno pro svoje potomky. Zejména pak pro syny, neboť těm chybí v rodině nejvíc. Maminka ani babička jim mužský vzor nenahradí.

Dnešní kluci vyrůstají v ženském světě
Nejen táta, ale i děda, strýc, učitel jsou ve výchově kluků velmi důležití. Dnešní kluci často vyrůstají pouze v ženském světě, a to jim bohužel příliš nesvědčí.
Psychologové varují:
"Nelze vychovávat syna pouze v ženském světě. Navíc maminky a babičky mají tendenci syny a vnuky rozmazlovat, omlouvat jejich nedostatky, málokdy zasáhnou pevnou rukou jako muži."

Pokud má syn skvělého tátu či vnuk skvělého dědečka, ale také třeba žák a student ve škole spravedlivého a oblíbeného učitele nebo férového trenéra na sportovním kroužku, můžete si gratulovat! Kluci potřebují muže a mužské vzory, které jsou v současnosti bohužel nedostatkovým zbožím. Dnešní kluci vyrůstají v ženském světě, a to jim dle odborníků příliš nesvědčí.


jak vyměnit kolo u auta, to ukáže jenom tatínek (dědeček)

Když muži ve výchově selžou
„Domácí násilí, nevěra a neschopnost osvědčit se v manželství mohou pramenit nikoliv z nějakého problému se ženami, nýbrž z faktu, že v tomto případě selhali ve výchově muži…“ tvrdí rodinný psychoterapeut Steve Biddulph. K tomu, aby z malého rošťáka nevyrostl ještě větší, za kterého bude maminka (později manželka) stále „žehlit“ průšvihy a i v dospělosti o něj pečovat jako o batole, potřebuje kluk muže. Jen muž může malému chlapci už od dětství ukázat, jak se má správně chovat k ženám, ke slabším, k autoritám a také k sobě samému. Jen muž může chlapci ukázat ten správný směr. A jednou za rok, na Vánoce, to opravdu nestačí.

Co by si chlapci měli přát od Ježíška?
Ty správné tatínky, kteří se jim věnují, dědečky, kteří je něco naučí, učitele a trenéry, kteří jim porozumí.


přístup k učivu / jiný od maminek, jiný od tatínků

  • Pokud máte syna, věnuje se mu váš manžel / přítel dostatečně nebo jeho výchovu zanedbává?
  • A proč? Z jakého důvodu? Pořád pracuje, chodí do hospody, dítě ho nezajímá…

Napište nám o tom na e.mail: info@bambiklub.cz
Nejpodnětnější příspěvek anonymně otiskneme a odměníme.

redakčně upraveno
foto: samphotostock.cz