Joalis > Články > Nemůžete otěhotnět? Zkuste bylinky!
Bambi klub

Nemůžete otěhotnět? Zkuste bylinky!

Bylinky provází lidstvo už od nepaměti. A stejně tak dlouho nám pomáhají a léčí spoustu neduhů. Není pouhou frází, že mají zázračnou moc. Ony ji opravdu mají. Jen ji umět využít. I v době moderních technických vymožeností a řady podpůrných léků a antibiotik... co kdyby?  

Už v minulosti babky kořenářky a porodní báby věděly, že zázrak jménem dítě vznikne nejen početím, ale také správným užíváním bylinek před ním. A to jak ze strany budoucích otců, tak ze strany budoucích maminek. Některé bylinky totiž mohou mít velmi blahodárný účinek na schopnost párů počít miminko, vždyť řada z nich je využívána už po staletí.
Několik těchto bylinek vám představíme.
V závislosti na povaze problému a za předpokladu, že jsou správně užívány, by mohly být tou správnou odpovědí pro mnoho neplodných párů.

Chce to změnu životního stylu..., nebo bylinky

Důvodů, které mohou vést k problémům s plodností, je mnoho, takže i určitý způsob léčby může pro někoho fungovat a pro někoho ne. Řada doktorů řeší problémy s otěhotněním tím, že předepíšou nějaký hormonální lék na léčbu plodnosti bez toho, aby se zabývali jinými možnostmi. Anebo také příčinami. Ty mohou být jak rázu psychického, tak fyzického. Někdy "postačí" změna životního stylu, shodit pár kilo, změnit stravovací návyky... anebo sáhnout po bylinkách.

Bylinky pro lepší plodnost

Petrklíč / večerní petrklíčový olej
Tento olej, obsahující esenciální mastné kyseliny, pomáhá tělu s tvorbou kvalitního děložního hlenu, bez kterého se spermie nejsou schopné přes vejcovod dostat k vajíčku. Pravděpodobnost otěhotnění se zvyšuje tím, že spermie déle vydrží, jestliže je děložní hlen kvalitní.

Ženšen
Tato bylina je již dlouho známa svým pozitivním vlivem na erekci. Pozitivně ovlivňuje libido, a taktéž zlepšuje mobilitu a počet spermií.

Saw Palmeto (serenoa plazivá)
Má celkově pozitivní účinek na mužské reprodukční orgány. Je dobrá na prostatu a pomáhá zvyšovat sexuální touhu.

Lněný olej
Je prospěšný jak pro muže, tak pro ženy. Má pozitivní vliv na tvorbu zdravých spermií a v některých případech působil lněný olej také pozitivně na léčbu impotence. Ženy užívající lněný olej mají lepší hormonální rovnováhu a pravidelnější menstruační cyklus.

Květy jetele
Pokud se jedná o zlepšení plodnosti, mnoho bylinářů si velice cení jetel. Tato rostlina pozitivně ovlivňuje hormonální rovnováhu a navíc dodává tělu spoustu důležitých látek podporujících celkové zdraví, což je při snaze otěhotnět také velice důležité.

Andělika čínská
Tato bylinka je velice oblíbená v čínské medicíně. Nejlepší je užívat ji v kombinaci s ostatními bylinkami podporujícími plodnost. Dle některých léčitelů patří tato bylina k nejvíce rozšířeným a zároveň k nejefektivnějším, co se zvýšení plodnosti týče.

Damiana
Pomáhá zvýšit plodnost ženám, které mají nízkou hladinu estrogenu. Dále se také využívá k léčbě nemocí souvisejících s reprodukčními orgány jak u mužů, tak i u žen. Navíc zvyšuje sexuální touhu.

Kopřiva
Kromě toho, že listy kopřivy jsou velice prospěšné pro celkové zdraví, přispívaji také k hormonální rovnováze.

Listy maliníku
Tato bylina je, co se týče léčby plodnosti vysoce ceněna. Je prospěšná hlavně pro ženy, jelikož má pro svůj vysoký obsah vápníku také pozitivní vliv na kosti. Bylo prokázáno, že nejefektivněji působí v kombinaci s jetelem. 

Drmek
Existuje mnoho druhů této byliny, proto se před užíváním poraďte se zkušeným bylinářem. Tato bylina musí být užívaná po dobu několika měsíců před otěhotněním. Má však pozitivní vliv na hormonální rovnováhu a menstruační cyklus. Drmek se nachází také v některých tabletách a výživových doplňcích, které lze zakoupit v lékárně.

Účinek bylinek na plodnost

Bylinky používané ke zlepšení plodnosti mají tedy několik pozitivních účinků:

  • poskytuji živiny pro dělohu,
  • regulují hladinu hormonů,
  • zlepšují pravidelnost menstruačního cyklu,
  • zlepšují kvalitu a zdraví spermií,
  • zvyšují sexuální touhu.

Některé z těchto bylinek musí být užívány delší dobu, než začnou působit jejich účinky. Výsledky jsou znatelnější, jestliže některé z bylin připravujeme společně v jednom nápoji. O přípravě nápoje se však vždy raději poraďte s někým, kdo tomu rozumí nebo si nalezněte informace na internetu.

Tyto byliny pomohly při problémech s plodností již mnoha lidem.

Když je budete správně užívat, mohou pomoci i vám :-)


Spousta účinných bylinek naleznete také v doplňcích stravy Joalis.

redakčně zpracováno

použitý text: www.celostnimedicina.cz
foto:
samphotostock.cz