Joalis > Články > Zažívací problémy u dětí
Bambi klub

Zažívací problémy u dětí

Jedním z nejnepříjemnějších zažívacích problémů je zácpa. Ta dokáže potrápit nejen dospělé, ale i děti od toho nejútlejšího věku. Ty však na rozdíl od dospělých svoji stravu a následné střevní problémy moc neovlivní.  To je v režii rodičů.

Zdraví našich dětí je pod významným vlivem výživy.  Je-li špatná, nastávají zdravotní problémy. Jedním z častých problémů je právě zácpa. Kromě špatné stravy může mít ještě několik dalších příčin.

Příčiny zácpy u dětí

  • špatná psychika
  • strach z neznámého prostředí
  • strach dojít si před cizími lidmi na záchod (v jeslích na nočník)
  • nedostatek pohybu
  • a samozřejmě stravaDůležitá vláknina
Problémy s vyprazdňováním způsobuje nejčastěji jídelníček bez dostatečné porce vlákniny. Zařaďte dětem do jídelníčku co nejvíce potravin, které nestrávené projdou až do střev a „naředí“ tak jejich obsah. Například semínka v celozrnném pečivu nebo ovoce se slupkou (hroznové víno, rozinky, výborné jsou švestky). Nezapomeňte na dostatek syrové zeleniny, omezte výrobky z bílé mouky a tučných jídel.Nebezpečné toxiny
Kromě správné výživy je třeba dbát na celkovou rovnováhu organismu. Už malé miminka přebírají z těla matky různé zátěže a toxiny. Z toho důvodu je třeba detoxikovat nejen už narozené miminka, ale i budoucí maminky. Nejčastějšími zdravotní mi problémy dětí bývají atopické ekzémy, alergie respiračního i kožního charakteru, poruchy imunity a – zažívací problémy. Citlivou metodou EAV (jde o měření toxického zatížení organismu pomocí přístroje Salvia), se dají vytestovat jedovaté toxiny, které jsou produktem nejrůznějších mikroorganismů v těle matky a následně i dítěte.

Bambi klub doporučuje
Embrion - preparát z výzkumu MUDr. Josefa Jonáše, obnovující rovnováhu střevní mikroflóry. Na organismus působí stejně jako Activ-Col, který je podáván ve formě želatinových kapslí. Embrion se dětem vtírá na bříško nebo na tenkou stranu předloktí, 3 – 5 kapek denně.Proč vznikl další preparát v této oblasti?
Střevní dysmikrobií se závažnými důsledky mohou trpět děti hned po narození, protože k jejímu narušení může dojít už v průběhu porodu. Skupině dětí od 0 do 3 let nelze podávat kapsle ani tablety, Embrion je formou vtírání do kůže dětským organismem akceptovatelný.

Activ-Col - kapsle od 12 let, Embrion - lihový preparát
Výrobky Joalis – cesta ke zdraví
www.joalis.cz

 
redakčně upraveno, foto archiv Joalis