Joalis > Články > Zatočte s bolestivou, silnou a nepravidelnou menstruací!
Bambi klub

Zatočte s bolestivou, silnou a nepravidelnou menstruací!

Cyklus ženy je jedinečný a přináší celou řadu rozmanitých stavů i nálad. K těm nejnepříjemnějším patří bolestivá menstruace, provázená navíc často i nepříjemnými psychickými potížemi - sklíčeností, nervozitou, někdy až stavy lehké deprese... 

Přírodní medicína naštěstí zná mnoho způsobů, jak si v těchto dnech ulevit bez toho, aniž bychom museli sáhnout po lécích, jejichž nežádoucí vedlejší účinky mnohdy převyšují pozitiva. 


​Proč "to" bolí? 

​Příčin bolestivé, silné nebo nepravidelné menstruace je hned několik. V první řadě je důležité vzít na mušku hormonální systém. Nadměrná nebo nedostatečná produkce některých hormonů, ale také toxická zátěž mohou způsobit celou řadu potíží a rozvrátit celý cyklus. Důležité je také nepřecházet žádné gynekologické a urologické potíže a záněty. ​

Vyzkoušejte bylinky! 

​O síle bylin pojednává množství knih, herbářů a encyklopedií i článků. Ve změti všech studií, které si často protiřečí, mohou pak být ženy poněkud dezorientovány. Shrňme si tedy základní bylinky, které mají v případě tlumení menstruačních potíží zcela zásadní vliv:
  • KONTRYHEL - je bezesporu ideální bylinkou pro všechny ženy. Ty, které trápí nepravidelná, silná nebo bolestivá menstruace, ty, které plánují otěhotnět, ty těhotné i ženy, které trápí menopauza. Tato bylina harmonizuje hormonální systém, tlumí bolesti během nenstruace, srovnává ovulaci a ulevuje i od migrén, spojených s menstruací.
  • HEŘMÁNEK a MATEŘÍDOUŠKA - poměrně rychle tiší bolestivé křeče. 
  • MEDUŇKA celkově uklidňuje a jako mírné sedativum si umí poradit s náladami, které nás v tomto období zaskočí. 

​Rybí olej a ti druzí  

​Naše babičky věděly, proč nám rybí olej dávkovat už od dětství. Spolu s vitaminy skupiny B a hořčíkem je rybí olej báječnou prevencí proti nejrůznějším zdravotním problémům, včetně bolestivé menstruace. Vitaminy skupiny B i rybí olej je navíc možné užívat dlouhodobě

Řízená a kontrolovaná detoxikace

​Toxická zátěž v určitých částech mozku, nerovnováha v hormonálním, urologickém nebo gynekologickém systému mohou vést k celé škále potíží, spojených nejen s menstruací, ale také s obtížným přechodem nebo neschopností otěhotnět.

​Nechte si pomocí přístroje Salvia zcela bezbolestně, zato však cíleně a důkladně vyměřit toxické zátěže ve svém organismu a dejte svým problémům červenou. Zkušený terapeut vás provede celou detoxiakcí, která může trvat několik týdnů, měsíců i let - vždy záleží na intenzitě a druhu toxické zátěže. Výsledky jsou však ohromující. 

 

​Vale mouce a cukru 

​Není nutné vzdát se bílé mouky, respektive lepku, a rafinovaného cukru nadobro. Pokud se však měsíc co měsíc nechtete svíjet v křečích, stojí za to vyzkoušet bezlepkovou stravu a výrazně omezit nebo vyloučit také cukr. Zkuste to po dobu jednoho cyklu - výsledky by se měly ukázat hned během první menstruace. Naslouchejte svému tělu. Když si bude žádat umírněnost ve stravě týden i dva před menstruací, dopřejte mu ji. 
 

Pohyb 

​Když se nám břicho (a leckdy i bedra) bolestí svírají, málokdo z nás má pomyšlení na nějakou aktivitu. Přesto bychom se měly překonat a pustit se do cvičení. Žádný vrcholový sport ani kruhový tréning, ideální jsou chůze nebo jóga

Každá žena by ke svému tělu měla přistupovat nadmíru zodpovědně a především s úctou.