Joalis > Články > Co jste možná nevěděli o autoimunitě
Bambi klub

Co jste možná nevěděli o autoimunitě

Oficiální statistiky naznačují, že nějakým typem autoimunitního onemocnění trpí až 7 % celosvětové populace. V reálu je to ale mnohonásobně více - vzhledem k obrovskému množství lidí, kteří autoimunitou trpí, ale svůj problém nikdy neodhalí (připisují jej jiným potížím).

 

Autoimunita v kostce

Jednoduše řečeno, autoimunita je stav, kdy imunitní systém obrátí svou sílu proti sobě - proti vlastním buňkám. Namísto likvidace nežádoucích mikroorganismů pak začne likvidovat sám sebe, včetně zdravých buněk.

Důvodů ke vzniku autoimunity je celá řada: od přechozených infekcí a chorob až po dlouhodobý stres nebo potlačovanou agresi, která sžírá tkáně.

K typickým autouminitním chorobám patří například střevní záněty, roztroušená skleróza, autismus, některé typy schizofrenie, lupus, celiakie, diabetes I. typu a řada dalších.

Co jste možná nevěděli...

... autoimunita je nebezpečná především pro těhotné ženy, jelikož protilátky jsou přenášeny z matk přímo na plod.

... autoimunitní choroby se nevyhýbají ani malým dětem. Přestože dědičnost problémů spojených s autoimunitou nebyla nikdy 100% prokázána, dá se předpokládat, že potomci z rodin, kde se autoimunita objevuje, budou k jejímu rozvoji náchylnější.

... autoimunitu si častěji "pořizují" ženy. Na vině jsou zejména hormonální výkyvy, spojené s poruchami a zátěžemi v mozku, ale také související s užíváním hormonální antikoncepce nebo hormonální stimulaci v rámci umělého oplodnění.O autoimunitě existuje celá řada studií, pojednání a článků a aktivně se jí zabývá také metoda řízené a kontrolované detoxikace. Firma Joalis má ve svém sortimentu celou škálu přípravků, zaměřených na autoimunitní potíže. V případě tak závažného stavu je však vždy lepší kontaktovat dobrého zkušeného terapeuta, který dokáže s jistotou zjistit, kde přesně je zakopaný pes, a sestavit tak detoxikaci na míru.