S dětmi je svět barevnější

O tom, že nám zdravá strava svědčí, není pochyb. Je také částečně klíčem ke zdraví.

Někdo má občas předtavu, že o vlastní zdraví netřeba pečovat. Když přijde problém, vezmeme si lék a je to hotové. Jakmile akutní problém zmizí, jsme zase zdraví. Tak jednoduché to ovšem není a zodpovědnost za vlastní zdraví si neseme každý sám.

Chemie nic neřeší

Málokdo si uvědomuje, že chemické léky většinou neřeší to nejdůležitější – podstatu problému, ale pouze tlumí jeho příznaky. Po užívání těchto přípravků navíc v našem těle zůstávají nejen zárodky řešeného problému, ale také toxiny z léků, které se usazují v různých tkáních a orgánech a později způsobují další zdravotní komplikace. Protože se to ale děje až po delší době, většina lidí na své dávné potíže bohužel zapomene a nastalé komplikace přisuzuje jiným okolnostem.

Mnoha obtížím lze přitom poměrně jednoduše předcházet tím, že budeme věnovat pozornost své stravě. Zjednodušeně řečeno – je třeba přijímat látky, které nám prospívají a naopak vyhýbat se těm, jež nám škodí. Do určité míry nám může vodítko poskytnout naše tělo samo. Organismus ví, co mu škodí, a proto se tomu brání. Základní pravidlo tedy zní: Po čem se necítíme dobře, to nám neprospívá.

Člověk – tvor všežravý

V živočišné říši to chodí tak, že zvíře přijímá potravu jen do té míry, aby uspokojilo hlad. Člověk je asi jediný tvor (snad s výjimkou domácích mazlíčků, kteří přebírají zvyky svého pána), který je schopen – bez nadsázky – přežrat se až k prasknutí. Zajímavé přitom je, že již starověcí lékaři věděli, že přemíra jídla vede ke zdravotním problémům, a doporučovali proto v jídle střídmost a pravidelnost. Vůle člověka však bohužel není tak silná, jak bychom si přáli, a tak většinou vítězí příjemný prožitek z přijímání potravy nad následky, které se dříve či později dostaví.

Pestrá strava je zdravá

Chceme-li se opravdu stravovat zdravě, nestačí jen vyhýbat se pokrmům, které nám nedělají dobře, a nepřejídat se. Je třeba také zajistit, aby naše strava nebyla jednotvárná (někdo se například živí celý život jen uzeninami a rohlíky) a aby obsahovala všechny nezbytné složky. V současné době se doporučuje, aby denní strava člověka obsahovala 15 % bílkovin, 10 % tuků a 75 % polysacharidů, přičemž část potravin by měla být syrová. Zároveň bychom měli co nejvíce omezit tzv. problematické potraviny, jako jsou živočišné tuky, výrobky z bílé mouky a kravského mléka, sůl a jednoduché cukry. To jsou samozřejmě jen obecná doporučení. Kromě toho musíme brát také ohled na svůj zdravotní stav a jídelníček tomu přizpůsobit.

BIO má zelenou

I když budeme výše zmíněná pravidla dodržovat velmi pečlivě, neznamená to, že máme vyhráno. Řada potravin, které přijímáme, totiž obsahuje kromě cenných látek také ty škodlivé, například barviva, dochucovadla, konzervanty apod. Potraviny s označením BIO by proto člověku, který se stará o své zdraví, neměly být cizí.   

Detoxikovat, nebo léčit?

Detoxikační přípravky a postupy mohou vyřešit i problémy, které klasická medicína těžko odhalí. Navíc působí preventivně a všichni dobře víme, že prevence je půl zdraví. Detoxikace přírodní cestou odvádí z těla nežádoucí látky, toxiny, a tím je zabráněno vzniku možných zdravotních potíží. Pokud vás zrovna žádné potíže netrápí, gratulujeme. Toxiny se však v tkáních usazují postupně a klinické obtíže se většinou objeví až po dlouhé době, kdy už postižení tkáně může být zásadní a jeho léčba chemickými léky náročná (pokud je vůbec možná).

Zaslat dotaz do poradny