S dětmi je svět barevnější

Poradna

Nevíte si rady s onemocněním svého dítěte? Obraťte se na naši poradnu, kde rádi odpovíme na vaše dotazy.

Dobrý den, můj pětiměsíční syn má atopický ekzém. Testy odhalily mimo jiné alergii na psa a ten byl dán pryč. Bohužel mezitím se synovi do ekzému dostala infekce, má zlatého stafylokoka. Už měl troje antibiotika a zdá se, že infekce přetrvává. Je nějaký způsob, jak řešit jinak než atb u takto malého miminka? Děkuji Ema

Dobrý den, synovi je 9 měsíců a lékař diagnostikoval ještě úplně nedokonalé srdíčko, prý budeme zatím chodit na kontrolu. Mohu podáváním nějakých preparátů urychlit, nebo nasměrovat vývin srdíčka?

Tříletá dcera už půl roku bojuje s ječnými či vlčími zrny. Má stabilně 3 pod víčkem zevnitř a jedno vně. Střídavě se uklidňuje a zase duří. Spouštěč jsem nevypozorovala. To vnější, když se vytvořilo, bylo obrovské a po cca 3 týdnech prasklo. Vyšlo spoustu hnisu a krve, od té doby se vsak ještě nezahojilo, jsou to už 2 měsíce. V nejhorších stádiích jsem ji dávala Opthalmoframykoin, jinak léčím asi měsíc homeopatkou doporučenými homeopatiky, ale zajímal by mě moc Váš názor a zkušenosti. Chci ji pomoct a nevím jak.

Môj 4 - ročný syn má problémy s častým močením, intervaly 5-10 minútové, za hodinu niekedy až 10 krát. Boli sme na komplexnom urologickom vyšetrení, ktorého výsledok bol negatívny, žiadna objektívna príčina, či infekcia sa nenašla. Bolo nám povedané, že to bude mať pravdepodobne psychickú príčinu. Mohli by Ste nám poradiť čo s tým, resp. ako by sme mu mohli pomôcť? Trvá to už asi mesiac.

Dobrý den, prosím, jaké kapičky by měla brát dcera (17 let)? Již 3 roky má stále mírnou menstruaci, není vůbec poznat cyklus. Gynekoložka neshledala problém a tak jí předepsala antikoncepci, která jí sice menstruaci trochu upravila, ale začala být stále nemocná: bolení břicha, virózy, opary, a tak ji po dvou měsících přestala brát. Zatím vybrala VelienDren, Nodegen a LiverDren. Prosím, poraďte co dál. Velmi děkuji.

Dobrý den, jaké preparáty byste doporučil užívat u desetileté slečny při opakovaném výskytu roupů?

Dobrý den, jakými preparáty začít u 13 leté dívenky, která absolvovala pěti hodinovou operaci pro umělý vývod a po dvou měsících trpí náhlými mdlobami? Přes týden nemohla ani chodit. Děkujeme za radu.

Dobrý den, dvouletý syn trpí cca jednou měsíčně na náhlé krvácení z nosu. Otec to měl v dětství taky. Teď dávám hom. millefolium. Co mi radíte? Děkuji.

Dobrý den, vnučka (5,5 let), má sníženou funkci štítné žlázy. Pediatrička navrhuje nasadit nejnižší dávku Letroxu. Poradíte nám prosím jinou cestu? Děkuji

Dobrý den, prosím můžete mi poradit preparáty, které můžu aplikovat čtyřměsíčnímu chlapečkovi? Má nateklé dásně, hodně slintá, zřejmě už mu lezou první zoubky, je nervózní a pořád pláče. Děkuji. A děkuji za všechny maminky, kterým pomáháte. Monika

Dobrý den, syn atopik, stabilizovaný, dá-li se to tak nazvat po detoxikaci Joalis preparáty. Nyní jsme nasadili Symbiflor, po týdnu užívání se však syn nakazil tímto syndromem (7.nemoc), výsev markantní zvláště na celých dolních končetinách, akutní fázi máme za sebou. Můžeme ještě nějak podpořit hojení, doléčení? Prý virus přetrvává i měsíc ve stolici. Je na místě k Symbifloru něco nakombinovat? Běžně po koupeli mažeme Bambi oleji. Syn má 2 a třičtvrtě roku. Děkuji za odpověď.

Dobrý deň, prosím Vás veľmi o radu. Môj 4-ročný vnúčik má akútnu boreliózu - erytem, sme si všimli dnes, v ľavej spánkovej oblasti tváre... kliešť odstraněný pred 14 dňami. Rada by som vedela, či môžeme liečiť našimi preparátmi bez ATB. Ďakujem veľmi pekne.

Dobrý den. Je mi 27 let a před dvěma měsíci mi zjistili revma, mám velké bolesti všech kloubů. Můžete mi na to něco doporučit? Moc děkuji za odpověď. S pozdravem Leona.

Dobrý den, existuje preparát, jímž by se preventivně daly zmírnit obtíže po kousnutí klíštětem? Děkuji moc.

Dobrý den, jakými kapičkami mám potírat devítiletému synovi opary v koutku pusy? Pořád se mu tam tvoří, on si to škrábe, pak to má ještě větší. Nechce kvůli tomu ani chodit do školy, že se mu smějí. Mívá to pravidelně v zimním období. Na jaře to zmizí. Děkuji za odpověď.Olga

Dobrý den, pane doktore. Mám vnučku 6 let, je hodně citlivá. Během půlroku se stalo, že nám 2 krát omdlela. Vždy to bylo ale v situaci, že měla teplotu nad 38. Včera ráno opět omdlela, půl hodiny po probuzení, když byla v naprosté pohodě. Je pravda, že jsou horké dny, ale vnučka, jakmile se vzpamatovala, byla v pohodě. Prosím o radu, zda se máme znepokojovat, popřípadě jak dále postupovat. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, ráda bych se zeptala na problém, který nás trápí delší dobu... Naše dcera (5,5 roku) v noci skřípe zuby. Byla jí naměřena emoční zátěž, takže kapeme Emoce a Imun, ale mám pocit, že to moc nepomáhá. Paraziti, viry, bakterie ani cizorodé bílkoviny naměřeny nebyly. Naše terapeutka nám netestuje všechno, že by to malá nevydržela - testuje vždy jen to základní. Dokážete nám poradit, na co se zaměřit, případně jaké preparáty si nechat vytestovat? Děkuji a přeji pěkný den.

Dobrý den, dcera - budou jí 3roky - měla zánět močových cest a levé ledviny, povahově je dcera velmi konfliktní a vzdorovitá a své okolí a to i nás rodiče často odmítá a nechce nás (říká - jdi pryč a nemluv na mě atd. nezávisle na příčině někdy i v situaci kdy jí nic neříkáme jen nás spatří - je to jak na horské dráze chvíli nás strašně miluje a potřebuje a v druhé vteřině na nás křičí a odhání nás). Prosím vás o radu, jaké by byly pro ní vhodné přípravky na detoxikaci, aby se záněty neopakovaly? Předem děkuji za odpověď.

Je tomu rok, co syn (10 let) poprvé onemocněl horečkou bez dalších příznaků. Tento stav se opakoval sedmkrát a v květnu vyvrcholil zánětem tlustého střeva. Od poloviny října je opět nemocen - dle lékařů čtyři virózy za sebou (nebo jedna stále nedoléčená)? Nemá rýmu, kašle apod. Stále má však zvýšenou teplotu (kolem 37,6-37,2). Vaše terapeutka diagnostikovala borelii a doporučila Spirobor, NeuroDren, RespiDren a Hypotal. Na imunologickém rozboru krve primář odhalil málo bílých krvinek, tento stav lékaři zjistili už v červenci. Doporučuje Imunor. Ptám se tedy, jestli můžu Imunor podat zároveň s detoxikačními preparáty a jestli Vás nenapadne příčina poklesu bílých krvinek? S výjimkou prázdnin syn už rok polehává a je unavený.

Dobrý večer, promiňte, že obtěžuji, ale mám veliký strach. Naší 4měsíční holčičce našli lékaři defekt komorového septa s FoA, dírka je malinká, měla by zarůst, nebo se alespoň zmenšit. Lékařům věřím, ale ráda bych tomu dorůstání nějak pomohla, hlavně chci pomoc našemu miminku. Prosím tedy o radu, co můžu udělat. Moc děkuji

Zaslat dotaz do poradny