S dětmi je svět barevnější

Emoce, psychika a chování

Emoce jako zdroj obtíží psychických i fyzických, psychosomatické problémy.

Dobrý den, náš 1,5 roční syn je ve spánku velmi neklidný. Bouchá s hlavou o postýlku, když spí s námi, cestuje po celé postýlce. Kojen nebyl. Co byste nám doporučili?

Dobrý den, u našeho šestiletého Martínka nás trápí (mimo jiné) jeho lítostivost. Chtěli jsme tedy u Vás objednat pro malého nějaké preparáty. Poradili byste nám, které by byly na lítostivost nejlepší? Děkujeme moc!

Přátelé mají syna (6 let), který půjde v září do první třídy. Rodiče chlapce se rozvedli před 3 lety. Chlapec je trvale v péči matky, která první roky po rozvodu měnila partnery po pár měsících, až teď žije trvale s rozvedeným mužem (cca 1,5 roku). Otec se stýká se synem 2x do týdne (odpoledne). Chlapec je celkem zdravý, občasné nachlazení či průjmy, sluneční alergie. Ve 3 letech v době rozvodu měl sklon k autismu. Před měsícem začal vydávat zvuky - chrčení v krku, hlavně když se na něco soustředí (dlouhodobé soustředění mu dělá problémy) a začaly se objevovat tiky v obličeji. Občas brečí, když není po jeho. Matka ho vzala na vyšetření a lékař hned po prvním sezení nasadil psychofarmaka, jejichž dávka se bude zvyšovat (bohužel nevím jaká). Dle diagnózy je chlapec chytrý, emočně však na úrovni 4 let. Do školy se mu rozhodně nechce. Matka s otčímem se k němu chovají jako k velkému klukovi a mají na něho vysoké nároky, pokud je s otcem chová se někdy jako malé dítě (žvatlá, chce se chovat a hrát si jen s otcem). Dá se něco poradit rodičům? Děkuji.

Dobrý den, chtěla bych se na Vás obrátit s problémem, který se týká mé 5,5 leté dcery. Poslední dobou se nám čím dál častěji stává, že se asi po hodinovém spánku "vzbudí", začne vzlykat, třást se, různě sebou trhat, někdy i dupat na místě a většinou opustí i svůj pokoj a řekla bych - v polospánku putuje po bytě. Celá se klepe a musím jí klidným hlasem utišovat, než opět usne. Nedokážu říci, jestli je dcerka vzhůru… Má otevřené oči, ale kouká tak nějak skrz mě… Ale je schopná mi odpovídat… Nikoliv však, proč se celá třese a co se jí stalo či zdálo… Trvá to asi půl roku… Dříve však max. jednou za měsíc… Teď už je to během týdne popáté… Jsem z toho nešťastná, a jelikož máme velmi dobré zkušenosti s celostní medicínou, obracím se na Vás s touto prosbou… Předem děkuji za odpověď.

Pred rokom a pol diagnostikovali u nášho 4,5 ročného syna klasicky detsky autizmus (ma 2 zdravých súrodencov, genetika v poriadku). Nerozpráva, občas asi aj nerozumie hovorenej reči, je hyperaktívny, očný kontakt slabý. Ma rád sladké jedla, sladkosti (to mu samozrejme nedovolíme), jedla s lepkom a kazeínom. Viackrát som sa snažila držať ho na diéte bez lepku i kazeínu, dokonca na SCD diéte (Specific carbohydronate diet - vylúčenie i niektorých sacharidov). Vtedy sú symptómy miernejšie, porozumenie reči zlepšené. Preto si myslím, že problémom je intoxikačný organizmus. Možno aj z očkovania MMR, ktoré mal ako 15mes, dovtedy aj hovoril. Absolvovali sme viacero metabolických vyšetrení, ale všetko ma v norme (vrátane IgE na lepok, kazeín, celiakiu). Neurologicky je tiež v poriadku. Myslite, že má význam detoxikovat? Ak áno, ktorými preparátmi a ako dlho? ďakujem

Dobrý den, prosím, jaké preparáty byste doporučili pro 4 letého syna, který má diagnostikovanou vývojovou dysfázii (problémy s řečí, motorikou a další). Příčina není známa (těhotenství, dlouhý porod, těžká novorozenecká žloutenka...).Děkuji.

Dobrý den, našemu synovi (6 let) byl diagnostikován elektivní mutismus. Ve školce nekomunikuje, stejně tak u lékařů, de facto všude, kde cítí tlak, že je od něj očekávaná nějaká reakce. Již se neblokuje tolik fyzicky, že prkenně stojí, zapojuje se už i do dětských her a začíná nonverbálně, občas jednoslovně odpovídat. Přesto je v klíčových chvílích v obrovském stresu, který ho paralyzuje. Když paní učitelky ve školce vymyslely představení, kdy měl přede všemi říkat básničku, zareagoval večer čtyřicítkou horečkou. Doma se projevuje zcela normálně, stejně jako jeho mladší sourozenec, je poměrně upovídaný, veselý – i z toho důvodu jsme dlouho vůbec netušili, že se ve školce neprojevuje, dokud nám to paní učitelky neřekly. Stejně tak máme doma harmonické prostředí bez hádek. Poradil byste nám některé preparáty, jak mu aspoň trošku pomoci, ulevit? Moc děkuji.

Prosím o radu, jakými preparáty mohu pomoci naší 2,5 leté vnučce. Když se na něco soustředí, začne třást hlavičkou. Takto to trvá už asi 1 rok. Některý den je to velice časté. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, chci Vás poprosit o radu, mohly by pomoci dceři, je jí 10 let, nějaké kapičky na odstranění tohoto problému? Děkuji, L.P

Dobrý den, chtěla bych poradit, zda by nějaký preparát pomohl s kousáním nehtů. Vím, že se mluví o tom, že je to psychické. Nejčastěji si je dcerka kouše třeba u pohádek, když je napjatá. Děkuji.

Moje vnučka (12 let) má psychické problémy. Kdykoliv se stresuje, dostane poruchy vidění. Je velmi citlivá, tak bych ráda věděla, jestli detoxikační přípravky mohou ovlivnit tyto problémy a jaké byste mi doporučili. Děkuji za odpověď a zdravím z Austrálie.

Dobrý den, mám 8 leté dítě, které je tzv. nemastné, neslané, nic ho nebaví, do ničeho nemá elán, nechce chodit do školy, dobře se učí. Mám podezření, že odporem ke škole, když už tam je tak je v pohodě, má i nemoci, např. teď mají nového pana učitele, který je nenechá zahálet, musí běhat... A jen co přišel ze školy, tak mu bylo špatně-bolí břicho, teplota, je nemocný, říká, že nemůže přeci do školy. Nehrne se ani na žádné akce, zeptáte se, co budeme dělat, nevím, jak vše popsat, nemohu ho nechávat doma. Mažu ho mimo jiné i preparátem Joalis Emoce, Imun a olejíčky.

Dobrý den, mám 9letého syna, který když se na něco těší, třeba na dovolenou, tak den před tím skoro nespí a ráno před odjezdem zvrací, jak mu mám pomoci, aby jeho psychika tak netrpěla, já mu nemohu moc dopředu nic říkat.

Dobrý den, syn (8 let) si opakovaně vytrhává obočí, ale vůbec si to neuvědomuje, není schopen toto chování ovlivnit. Již 2 roky užívá Risperdal pro odstranění cukání ramene a tiku očí především ve chvílích, kdy se soustředí na učení (diagnostikován Aspergerův syndrom). Před měsícem hospitalizován na týden v nemocnici pro silnou migrénu s podezřením na infekci z klíštěte, která však nebyla potvrzena. Učí se výborně, spíše samotářský. Mohl byste mi poradit, jak synovi pomoct?

Dobrý den, naše dcera, 10 let, se, s prominutím při každé blbosti, rozpláče nebo naopak hned se rozzuří. Můžete mi poradit nějaké kapičky na uklidnění jejích emocí, nebo to přejde časem samo? Děkuji

Dobrý den, prosíme o radu. Náš vnuk (7,5 roku) se asi 3 měsíce, pravidelně, hodinu po usnutí budí. Sedí na posteli, křičí, je zpocený, vyděšený, už se také stalo, že i vyběhl z postele a utíkal po schodech dolů. Samozřejmě v tu chvíli není k probrání, a ráno o ničem neví. Je to velmi vnímavé, citlivé, ale i ctižádostivé dítě. Dobře se učí, je komunikativní. Má ještě ročního brášku, kterého má velmi rád. S rodiči vychází, i když taťka je ráznější. Je pravda, že začal se lhaním, ale za to byl od otce potrestán zákazem počítače, s čímž chápavě souhlasil. Pak se ale v noci pomočil. Ve stravě mu snížili cukr, a i když nebyl mlsavé dítě, teď naopak po sladkém prahne. U léčitele začal s energetickou očistou a harmonizací, 1x měl i akupunkturu. Momentálně budou zjišťovat a řešit GPZ. S maminkou, mojí dcerou, mluvíme a hledáme souvislosti. Prosíme o Váš náhled na tento problém, a pokud to lze, tak eventuálně návrh preparátů k jeho zklidnění a detoxikaci. Mockrát děkujeme a přejeme hodně úspěchů. 

Dobrý den, mému dvanáctiletému synovi diagnostikovali ADD, momentálně bere ritalin, vždy, než jde do školy. Je agresivnější, ale velice málo sebevědomý, ustrašený a nespokojený. Málo se raduje, věci hodnotí spíše negativně. Psycholog nám řekl, že má snížené sociální vnímání. Pro nepostupující porod byl proveden císařský řez. Nejde mi ani tak o školu, ale jde mi o to, aby byl spokojený sám se sebou, s životem, aby se nepodceňoval. Můžou mu pomoct některé Vaše přípravky? Co byste nám poradil? Děkuji.

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaké preparáty můžu použít pro mého tříletého syna. Skoro vůbec nemluví (úroveň řeči 1 - 1,5 roku), ale rozumí. Logoped a psycholog zatím diagnostikovali opožděný vývoj řeči nebo vývojovou dysfazii. Taky je trochu hyperaktivní a neudrží pozornost. Spánek se už zlepšil, před zlepšením se často budil (i každou hodinu), vstávání ve 4 ráno, i přes únavu. Taky má problém naučit se chodit na záchod. Jeden týden je to lepší a další týden se opět začne počurávat nebo i pokakávat. Myslím si, že ale ví, jak to funguje. Taky si často tře oko, pořád dokola, a zatíná zuby (jakoby spazmus). Před poslední hexavakcínou (1,5 rok) začínal žvatlat a opakovat slova. MMR nemá naočkováno. Děkuji za případnou radu.

Dobrý den, čtyřletý syn má nově diagnostikovanou vývojovou dysfázii (téměř nemluví, horší jemná motorika). Příčina neznámá - těhotenství, dlouhý porod, těžká novorozenecká žloutenka. Měření sluchu zatím prokázalo jen velmi malou odchylku, o nedoslýchavost se zatím nejedná. Prosím, jaké preparáty byste nám doporučili? Dosud nebyla žádná detoxikace. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, chtěla bych poradit, které kapky si koupit. Jsem neustále na vše přehnaně pořádkumilovná. A to i na sebe. Musím mít vše v pořádku, a tak se jenom honím. Jsem už z toho unavená. A když jsem tak nervózní, tak začnu uklízet i na sobě a ubližuji si víc, než kdybych to nechala být. Tím myslím kosmetické záležitosti. Je mi 37 let a mám strach i z toho, jak stárnu. Neustále se pozoruji a ptám se, jestli to je dobrý, jestli to není vidět a jestli se to zahojí. Otravuji tím všechny a mě to taky vadí. Potřebovala bych poradit nějaké kapky. Depreson? Streson? Děkuji.

Zaslat dotaz do poradny