S dětmi je svět barevnější

Alergie

Vše, co souvisí s přecitlivělostí a přehnanou reakcí na některý alergen - od pylu až k potravinám.

Dobrý den, trpím celoroční vodovou rýmou a kýcháním. Je to hlavně ráno po probuzení  a v noci, kdy se náhodou probudím. Pak také, když např. žehlím, nebo převlékám ložní prádlo. Nechce se mi jít na alergologii a brát léky. Myslíte, že by mi mohl nějaký preparát pomoci? Děkuji za radu.

Dobrý den, synovi je 2,5 roku a začal trpět alergií (asi po mně, také mám alergii-rýmu). Z rána mu teče vodová rýma, kýchá, má zarudlé oči, které ho pálí. Přes den je to trochu lepší, ale ne úplně a v noci zase nemůže dýchat, nos je neprůchodný, pálí ho oči, kýchá-když se vzbudí. Chci se zeptat, zda se dá jeho tělo od alergie úplně vyčistit a hlavně jak začít? Může nějaký preparát užívat, nebo se pouze maže?

Ráda bych si nechala poradit při detoxikaci kojence (tříměsíční, plně kojený). Desátý den po očkování 1. dávkou HEXY se ve stolici objevilo trochu krve, od narození má dcera úplně tekutou stolici. Zezačátku jsem nacházela krev při každém přebalení, nyní jednou za den. Mažeme střídavě Bambi olejíčky. Jinak užíváme preparáty: Mezeg, Metabex, MindDren, Antimetal, PEESDren, EviDren, UrinoDren, ColiDren, RespiDren, VelienDren a LiverDren. Výrazně omezuji kravské mléko, pšenici a cukr (ne však zcela). Také nyní dcera více ublinkává i delší dobu po kojení. Dříve neublinkávala skoro vůbec. Jsou tyto problémy detoxikačními projevy nebo bych měla detoxikaci změnit? Sama používám také Bambi oleje, Anaerg, Metabex, CutiDren, ColiDren, RespiDren a UrinoDren.

Dobrý den, náš sedmiletý syn je alergický na trávu, nebo na jarní rostliny vůbec. Když jdeme třeba na procházku do parku, vrátíme se a má zarudlé oči a kýchá, druhý den to přejde. Máme nasadit váš preparát Anaerg? Dostala jsem doporučení od kamarádky, ale raději se ptám ještě Vás. A jak dlouho ho máme užívat? Myslíte, že s přibývajícím věkem tato alergie odezní? U staršího syna (12 let) jsme se třeba s ničím takovým vůbec nesetkali. Děkuji za odpověď. Tina S.

Dobrý den, syn 8 let - má alergii, pravděpodobně na plísně. Má pocit knedlíku v krku, většinou v podzimním a zimním období. Zatím léčíme alternativně bylinkami a Bambi Anaerg. Problém vždy ustoupí, ale časem se zase vrátí. Narodil se předčasně a měl potíže s dýcháním. Často měl kašel. Chtěla bych prosím poradit, jak nakombinovat preparáty Joalis, aby problém vymizel úplně. S plísní v domě se nám podařilo se vypořádat, teď ještě s tou alergií. Děkuji Lenka K. 

Dobrý den, můžete mi poradit co na alergii mého přítele, který je alergický na pyl, prach, peří a nejvíc mu vadí kočky, to se mu začne hrozně špatně dýchat a musí z místnost kde je kočka odejít. Děkuji za odpověď

Dobrý den, prosím, jaké preparáty doporučujete na sípavé dýchání. Syn, sedm let, se stále zadýchává, i při sebemenším pohybu. Nadváhou netrpí. Děkuji.

Dobrý den, dcera (3 roky) má potravinové alergie-atopický ekzém. Hlavní alergeny: mléko, vejce, lepek, psi, kočky, roztoči…  I přes velice přísnou dietu (v současné době je stále na cca 20 potravinách) se nám nedaří odhalit příčinu těchto problémů. V současné době užívá sirup Bambiharmoni 1. Doporučujete užít všech 5 sirupů postupně? Co byste prosím případně doporučili? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně mého 2,5 letého syna. Od narození strašně špatně spinká - nejdříve jsme si mysleli, že se jedná o bolení bříška, nicméně teď mu byla zjištěna alergie na roztoče a proto ty problémy se spaním (jakmile ulehne, okamžitě se mu ucpe nosánek a nemůže dýchat). Paní doktorka mu nasadila kortikoidy a konečně spí docela v pohodě. Nicméně ty kortikoidy mě děsí, proto bych potřebovala poradit, co byste nám doporučili na alergii na roztoče? Moc děkuji za odpověď. S pozdravem, Aneta

Dobrý den, prosím moc o radu. Dcera 1 rok - za sebou několik infekcí ve střevech vedoucí střeva k neschopnosti štěpit laktózu, ukončeného kojení a nasazení speciálních mlék. Je to již skoro rok a intolerance stále trvá. Měla laryngitidu, rýmu. Poradíte? Děkuji

Dobrý den, mám dotaz, jaký přípravek bych mohla dát dítěti (10 let) na pylovou alergii? V tomto období ji začaly opět pálit oči. Děkuji za odpověď.

Zaslat dotaz do poradny