S dětmi je svět barevnější

Strava, trávení

Jaká strava je vhodná, či nevhodná v různých situacích; poruchy příjmu potravy, potravinové alergie.

Dobrý den, náš 10měsíční syn se pohybuje mírně nad 2. vývojovou křivkou růstového grafu. Do výšky sice postupně roste, ale přijde mi, že velmi pomalu (může být však i malý po mně). O jídlo příliš zájem nejeví, po pár soustech by raději někde běhal. Stále kojím, v kaších je obsažen kasein, občas i lepek, žádné problémy s trávením však nepozoruji. Jediné, co zcela odmítá, je samotné ovoce i v podobě šťáv. Jinak je usměvavý, spokojený, čilý, bez nemocí, bez pupínků. Nikdy žádné problémy, i zoubky rostou téměř nepozorovaně. Prosím, jakými preparáty bychom mohli "podpořit růst", příp. ochotu jíst? A jsou tyto informace obsaženy v Bambi Oils? Děkuji, hezký den přeji Jarka S.

Dobrý den, mám 3 měsíce staré miminko, které je plně kojené. Už od tří týdnů má ve stolici hlen s krví a bolesti bříška. Už dva měsíce jsem na bez mléčné dietě a tři týdny i bez lepku a vajec. Bolesti bříška ustoupily, ale nitky s krví ve stolici zůstávají, i když v menší míře. Je nějaká pomoc, aby i krev vymizela? Děkuji.

Dobrý den, vím, že cukr zakyseluje organismus. Nyní jsem četla článek o rostlině - stévia rebaudiana (stévie sladká). Zajímalo by mne, zda je slazení stévií zdravější, tzn., že organismus nezakyseluje? Doporučili byste mi nahradit cukr tímto přírodním sladidlem?

11 měsíční batole, dva dny teplota, později bolest v krku, po dvou dnech teplota ustoupila, třetí den se rozvinul průjem, nechutenství, jeden den i zvracelo. Po pěti dnech bylo dítě už tak dehydratované, že muselo být přijato do nemocnice. Byly mu zjištěny adenoviry a salmonelóza. Opět se vrátila teplota. Dostává probiotika, třetí den kapačku, ale stav není stále o moc lepší. Lze využít některé preparáty pro zlepšení stavu?

Mám dvouročního chlapečka. Od mala máme problémy se stravou. V poslední době nechce moc jíst. Nechutná mu. Těžko do něj něco dostaneme. Jíme zdravě, i naše dítě. Jsou nějaké preparáty na podporu chuti k jídlu?

Syn 3 roky trpí na zácpu. Jeho jídelníček je velmi omezený. Jí pouze vybraná jídla a je jich asi tak 5. Miluje mléko a rohlíky. Rohlíky jsme už vysadili, ale mléka se nevzdá. Ovoce a zeleninu nepozře, ani lněná semínka ať je dám kamkoliv. V 9 měsících prodělal dlouhou salmonelózu, trvala 10 měsíců. Od té doby mel průjmy a střídaly jej zácpy. Teď už tak půl roku má zacpu a bojujeme s tím pořád. Co použít na zácpu?

Dobrý den, naši dva kluci (7 let a 2 roky) mají už týden velký průjem. I přesto, že jim dávám dietní stravu (rohlíky, piškoty, banány, jablka, rýže, vařená zelenina...). Dětská doktorka mě strašila, že pokud to nepřejde, budou muset jít do nemocnice na kapačky. Prosím, dá se tomu předejít? Poraďte mi. Velmi děkuji.

Dobrý den, syn (3 a půl roku) odmítá jíst všechny mléčné výrobky. Mléko, sýry, tvaroh, jogurty... dají se prosím něčím nahradit? Nebude mít nedostatek vápníku? Děkuji za odpověď. Věra, Kladno

Dobrý den, syn 7 let, v deseti měsících prodělal salmonelu. Je stále náchylný na průjmy a střevní chřipky (dvakrát do roka zvracení nebo průjem). Občas si stěžuje na bolest bříška, ale problém mi přijde spíše psychický. Při vyšetření ultrazvukem nebylo nenalezeno nic podezřelého a jiné obtíže také nemá. Jaké kapičky byste prosím doporučili? Velmi děkuji za radu.

Dobrý den, moc prosím o radu. Můj tříměsíční syn má často prdíky, křeče v bříšku, bohužel ztratila jsem mléko a už nekojím, Matýska krmím Nutrilonem. Je to tím? Doktorka mi poradila dávat mu fenyklový čaj, ale nepřijde mi, že by mu to nějak pomáhalo, po nakrmení pořád pláče, vrtí se, kope nožičkama. Pomohly by Vaše kapičky? Děkuji. Mažeme i dětské olejíčky Bambi Oil.

Dobrý den, mám dvouměsíční holčičku a velmi nás trápí koliky. Bolení se objeví téměř po každém kojení. Navíc je to zhruba měsíc, co malá přestala mít stolici. Byly jsme již u dětského chirurga, kde nám bylo řečeno, že kojené děti to tak mohou mít a že ji mám pomáhat se vyprázdnit čípky. Měsíc mi přijde hrozně dlouhá doba na to, aby se nevyprázdnila sama. Když ji dám čípek, tak z ní všechno vyletí a stolice je hustá/jílovitá. Pak se na pár dní zlepší i koliky. Myslíte, že by nám mohly pomoci upravit vylučování nějaké kapičky od Joalis? Děkuji mockrát za odpověď.

Dobrý den, mám roční dceru, nedávám ji kravské mléko ale moje tchýně do mně pořád hučí, že mléko a mléčné výrobky jsou na vápník a dělám chybu, a když je holčička u ní, dává ji mléko pořád. Hádáme se kvůli tomu. Čím můžu nejvíc nahradit vápník? A jakými preparáty mám holčičku detoxikovat, aby nebyla zahleněná? Moc děkuji za odpověď. Monika

Dobrý den, mám 4 letou dceru a je na bezlepkové dietě. Zvažuji koupit Váš produkt Bambi Symbiflor. V obsahu tohoto léku se ale vyskytuje oves setý. Obsahuje tedy lepek? Mohu dceři sirup dávat? Moc děkuji za odpověď

Dobrý den, máme 1 rok starou dceru, které už dáváme normální stravu jako mrkev, brambory zeleninu, kuřecí maso, pořád mi ale přijde, že na to, co sní, má moc řídkou stolici. Bojím se, aby neměla něco ve střevech, dětský lékař mi řekl, že je to normální, mně to normální nepřijde, protože kdyby měla jen tekutou stravu tak ano, ale takto ne. Pomohou kapičky Joalis? Děkuji za odpověď. Monika

Dobrý den,
chlapec, 1,5 roku trpěl opakovanými průjmy, zvracením. Zejména po lepkových potravinách. Situace se uklidnila, ale jako prevence se začalo s bezlepkovou dietou a s natíráním preparátu Embrion 2x denně na bříško. Hned na to se objevily znovu průjmy. Situace trvá už týden bez zlepšení. Je možné, že je to reakce na preparát Embrion? Doporučujete pokračovat v užívání? Nebo Vás napadají jiné preparáty, které by mohly pomoci? Moc děkuji.

Zaslat dotaz do poradny