S dětmi je svět barevnější

Imunita, dýchání, astma

Poruchy imunity, častá nemocnost, obtíže autoimunitního původu, dýchací potíže, astma.

Syn (3,5 roku) trpí na rýmy a dusivé záněty průdušek. Na základě Vašeho doporučení nyní 2 měsíce mažeme na bříško (někdy předloktí - když se bříško osype) LiverDren, RespiDren, MindDren, Mezeg. Před měsícem měl rýmu a zvládl to bez průdušek. Nyní zase rýma a začalo to opět sedat na průdušky, chrčel, špatně se mu dýchalo. Nyní máme opět Ventolin. I když celkově to vypadá jako slabší zánět průdušek než dříve. Co byste nám doporučili?

Dobrý den. Sedmiletý syn je astmatik - v létě dušný. Má zvětšenou nosní mandli. Lékař doporučuje její odstranění. Velmi často (při rýmě neustále) "odkašlává", (prý ho svědí v krku). Jaké preparáty byste doporučili? Děkuji za odpověď.

Dobrý deň, vnučky vo veku 5 a 7 rokov prekonali pred mesiacom chrípku a zápal mandlí. Po odznení akútneho štádia ochorenia začali obe vypľúvať z hrdla tvrdé biele "guličky" hnisu. Po návšteve ORL ambulancie im bola zistená vysoká hodnota ASLO v krvi a z hrdla niekde spod mandlí bolo mechanicky odstránené podivuhodné množstvo spomínaných hnisových guličiek. Bolo im nasadené antibiotikum na dlhšiu dobu, cca. 3 balenia. Akú kombináciu preparátov by ste odporučili na tento problém, aby sa im tieto ložiská vyčistili a zápal v krvi klesol do normy? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Dobrý den, můj sedmi měsíční syn má opakovaně hemofila v krku  (opakovaně zelená rýma a nález na průduškách). Co byste nám prosím doporučili? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, mám ještě jeden dotaz. Od svých dvaceti let (nyní 38), trpím na chronickou rýmu. Mám neustále ucpaný nos, pomáhá jen otrivin sprej. Bohužel používám několik let, bez toho nemůžu vůbec dýchat, občas teče z nosu. V létě je to trošku lepší, ale jakmile se ochladí, je to katastrofa, bez spreje do nosu nemůžu existovat. Nejhorší je to v noci. Děkuji za radu.

Dobrý den, mám dotaz ohledně své dcery 9 let. Už asi 2 roky má problém se zlatým stafylokokem v nose, má neustále hnisavé rýmy, záněty v očích, opuchlá oční víčka, které skončilo odstraněním nosní mandle, z operační zprávy byla zcela rozbředlá. Lze říct, že to částečně pomohlo, ale hnisavé rýmy jsou pořád, i když v menší míře. Antibiotika také brala, ale bez úspěchu. Je tam stále. Dle lékařů se s tím mám asi smířit. Autovakcínu jsme nedostali, protože k tomu má od cca 5 let diag. alergii na roztoče. Od té doby bere pravidelně vakcínu Staloral a xyzal. V poslední době k tomu přibyl i Montelar do nosu Avamys. Teď aktuálně máme ještě nasazen Imunor, aby se zdravotní stav trochu zlepšil. V rodině měl, možná i dále má, stafylokoka manžel a děda, i když jim problémy nezpůsoboval. Byli přeléčeni antibiotiky a dále se to neřešilo. Ráda bych se Vás zeptala, co by z Vaší řady preparátů dceři mohlo celkově pomoci a jak užívat, a zda se může při současném užívání nám předepsaných léků. Děkuji.

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbičkou. Syn - 21 měsíců, trpí už odmalinka na opakovanými kašli s rýmou. Momentálně jsme týden po dobrání antibiotik a vše se opakuje znova. Děkuji moc za radu.

Dobrý den, moje dcera (11 let) v noci nedýchá nosem, ale ústy a občas chrápe. Syn (4 roky) také nedýchá nosem. Poslední týden má nos strašně ucpaný, rýmu nemá, ale strašně ho obtěžuje, svědí, budí se, pláče. Poraďte mi prosím, které preparáty mohu dětem dávat. Třetí dotaz bych měla ohledně syna (9 let), který někdy v noci skřípe zuby. Děkuji.

Dobrý den, mému synovi je 14 měsíců a již dvakrát bral antibiotika z důvodu poslechového nálezu na průduškách. Od narození trpí častými rýmami a při zánětu je dost zahleněný. Nedávno dobral antibiotika a mám obavu, že se nám to opět vrátilo. Prosím o radu, doporučení vhodného přípravku. Předem děkuji za odpověď.

Dobry den, miminku, 5 měsíců, byla zjištěna z krve velmi nízká humorální imunita. Je plně kojené. Dosud neočkované. Od 1. měsíce krev ve stolici, po dietě krev vymizela. Na loktech mírný ekzém. Asi od 4. měsíce mažeme Bambi olejíčky. Na podporu imunity stačí mazat olejíčky, nebo byste doporučili i jiné preparáty? Když jsem byla ve 3. měsíci těhotenství, tak mi zubařka bohužel vrtala zub s amalgamem. Mohlo to způsobit stávající imunitní problémy? Dekuji moc za odpovědi.

Dobrý den, prosím o radu: 6 letá dvojčata trpí opakovanými záněty středního ucha. Teploty nemívají, často ucho samovolně přes noc praskne. Měli předepisováno už velké množství antibiotik. Děkuji.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli a jakými produkty by se dal u dcery (4,5 roku) odstranit EB virus. Před asi 3 měsíci prodělala mononukleózu a v krvi jí byl nalezen EB virus. Lékaři tvrdí, že už to bude mít v těle navždy a nedá se s tím víceméně nic dělat. Mám obavu, aby jí to do budoucna nesedlo na nějaký orgán a nepůsobilo třeba další obtíže. Děkuji moc za odpověď.

Dobrý večer, mému synovi jsou 3 roky a jde do školky. Chtěla bych mu posílit imunitu, proto se ptám, jestli je vhodný sirup Bambiharmoni - imunita, nebo byste mi doporučila jiný preparát? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu a pomoc. Ještě před porodem jsem slyšela o vašich olejíčcích Bambi Oil 1, 2 a 3  a o jejich blahodárných účincích. Tak jsem si je hned objednala a spokojeně je užíváme. Hned druhý den po porodu našeho prvního syna Jeníčka jsem zjistila, že má teplotu 38,3 a začal kolem něj kolotoč. Udělali mu všechna možné vyšetření a zjistili mu, že má zánět močového měchýře a na pahýlu pupíku baktérii E-coli 026. Začali ho tedy, BOHUŽEL, léčit antibiotiky, jinak to nešlo. Dostával nitrožilně dvoje antibiotika po 12 hodinách (v 15:00 a ve 3:00). Nyní je již zdráv a propustili nás domů. Proto bych se Vás chtěla zeptat, jestli je ještě nějaký vhodný přípravek pro kojence na zvýšení obranyschopnosti, či jestli můžu jíst nějaký přípravek já a jemu to následně poskytnout v mateřském mléce. Dále bych se chtěla zeptat na ekzém. Jako dítě jsem byla ekzematik a dnes mi bylo u dětského lékaře řečeno, že bude mít malý pravděpodobně citlivější pokožku a náchylnější na ekzém po mně. Tímto bych se Vás chtěla zeptat, jestli má smysl brát nějaký sirup na alergie od vás a zase mu poskytnout tuto informaci prostřednictvím mateřského mléka. Popřípadě pokud ano, tak jaké dávkování.

Dobrý den, prosím o radu, mám 6 měsíční holčičku, opakovaně trpí na rýmu, angínu. Bohužel jsem našla u všech dětských preparátů informaci, že nejsou vhodné do tří let věku. Je možné něco podat tak malému kojenci na posílení imunity? Nebo případně sobě, stále ještě částečně kojím, zavádíme příkrmy. Děkuji.

Dobrý den, chlapeček (3 roky) bude nastupovat od února do mateřské školky. Jaké preparáty byste mi, prosím, doporučili, aby nebylo často nemocné? Dítě bylo doposud zdravé, antibiotika pouze 1x-impetigo. Děkuji.

Dobrý den, poprosím Vás o radu. Dvouletá dcera měla v průběhu uplynulého roku 6x antibiotika - angína. Mezitím opakovaně virózy. Kromě června marodila víceméně každý měsíc. Na podzim jsem se dozvěděla o vašich přípravcích. Nasadila jsem na doporučení Bambi Imun a Bambi Angin. Kromě rýmy a dvoudenní teploty, opět s rýmou, je už 2 měsíce fit. Obvykle má horečky mezi 39 - 40°C. Zároveň už měla 2 x febrilní křeče. Nástup do školky ji teprve čeká. Starší sestra ale už chodí, takže leccos přinese. A k dotazu: Jak postupovat dál? Právě dobíráme první balení obou zmíněných přípravků. Při koupi mi bylo řečeno, že není nutné opakovaně užívat. Nerada bych se ale dostala do kolotoče opakovaných angín a antibiotik. Mám tedy pořídit znovu třeba jen Bambi Imun? Děkuji za Vaše rady a přeji pěkný den.

Má dvouletá dcera trpí na laryngitidu. Mažu ji na noc olejíčky Bambi, užila preparáty Laryng, VelienDren a RespiDren, pak při společné detoxikaci se mnou a při kojení LiverDren, Cranium, nyní Connectid, Lymfatex a znovu RespiDren. Laryngitidu měla naposledy asi před 3 týdny. Mohl nastat problém, když preparát Laryng užila jako první, měsíc nato Respidren a za další měsíc teprve VelienDren? Nebo chybí nasadit Antivex?

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala, zda jsou vhodné doplňky Joalis také pro děti, jelikož jsem od nejmenované paní, která je doporučuje a zabývá se bylinkovou léčbou, dostala předpis, užívat pro 3,5leté dítě přípravky Joalis Emoce, Supertox, Streson, RespiDren po 4 kapkách ráno i večer+ Baktevir 5 kapek ráno i večer a Divizna velkokvětá, Grapefruit jádra po 8 kapkách ráno i večer na Zlatého Stafylokoka, spíše tedy neustále se opakující a bez úspěchu lékárnou léčené záněty dýchacích cest, hlen na průduškách. Na prvních čtyřech doplňcích se uvádí, není vhodné pro děti, těhotné a kojící a na Baktevir dokonce pro děti do 6 ti let. Je tedy možné, že nám je přesto paní doporučila a nehrozí nám nějaké další potíže? Děkuji velice předem za odpověď. Klára Tesařová

Dobrý den, já a 4 letý syn jsme dobrali antibiotika na streptokoka, který byl zjištěn výtěrem z krku. Bohužel ho tam máme stále. Lze toto řešit detoxikací, abychom nemuseli brát další antibiotika? Máme "jen" suchý kašel, bez bolesti v krku. Děkuji za radu.

Zaslat dotaz do poradny