S dětmi je svět barevnější

Dobrý den, můj pětiměsíční syn má atopický ekzém. Testy odhalily mimo jiné alergii na psa a ten byl dán pryč. Bohužel mezitím se synovi do ekzému dostala infekce, má zlatého stafylokoka. Už měl troje antibiotika a zdá se, že infekce přetrvává. Je nějaký způsob, jak řešit jinak než atb u takto malého miminka? Děkuji Ema

Dobrý den,
ano, jak v případě alergií, ekzémů, tak chronických infekcí, je žádoucí doplnit terapii a využít možností, jak jinak pracovat s imunitou, například informačními přírodními přípravky. V tomto konkrétním případě bych s ohledem na věk miminka doporučila sadu dětských olejů. Pořiďte Bambi Oil 3 – který se věnuje alergii a atopii a ten střídejte s Bambi Oil 2 – který se zaměřuje na zdravý střevní mikrobiom (syn je po 2 x antibiotické léčbě). Na zlatého stafylokoka používáme přípravek Kokplus ze standardní řady přípravků, a i ten se podává malému dítěti natíráním na kůži. Aplikace by probíhala – první den Bambi Oil 3 – natřít na bříško + 3 kapičky Kokplus – natřít na hrudníček nebo předloktí, druhý den – Bambi Oil 2 – natřít na bříško + 3 kapičky Kokplus na hrudníček nebo předloktí. Dle vývoje by se sada modifikovala – mohla by se například zvýšit četnost použití, jiné kombinace atd.
Nevím, kolik je vám toho známo o terapii prostřednictvím přípravků Joalis, tj. alespoň podotýkám, že olejíčky a bylinné kapky nepůsobí pouze svým fyzickým obsahem, ale jsou použity jako báze, do které jsou další podstatné informace doplňovány a díky tomu se významně zvyšuje jejich účinnost. Olejíčku tedy stačí aplikovat malé množství – rozetřít na bříško ve směru hodinových ručiček, není nutné s ním mazat miminko celé jako s kosmetickým olejem. V případě zájmu o pochopení možností této terapie doporučuji k náhledu knihu Léčba informací nebo konzultaci u některého z našich vyškolených poradců.
Hezké dny. 

Zaslat dotaz do poradny