S dětmi je svět barevnější

Charismatická astroložka dokáže pobavit i dojmout spoustou lidských příběhů ze svého života a praxe. 

Co vás přivedlo k astrologii?
Můj dědeček měl astrologii jako koníček a díky němu jsem se s tímto oborem dostala do kontaktu už jako dítě. Na základní škole jsem tvrdila, že ji budu studovat. Sklidila jsem za to posměch od bratrance a sestřenice, kteří se domnívali, že si pletu astrologii s astronomií. Dlouho jsem nevěděla, co chci v životě dělat, během čtyř roků na gymnáziu jsem se v podstatě vylučovací metodou rozhodla pro stavařinu se zaměřením na to nejvíc živé v ní, na vodu. Technické vzdělání mi dnes usnadňuje práci s grafem horoskopu.

Proč jste u vody nezůstala?
Po dědečkově smrti, v době, kdy jsem čekala svého syna, mě napadlo pokračovat v jeho zájmu o astrologii. Začala jsem se jí tehdy věnovat více, pořídila jsem si astrologické knihy i svůj první astrologický program. První kurz jsem absolvovala v rámci svého působení v Mense. O pár let později jsem začala chodit na kurz ke svému budoucímu manželovi Antonínu Baudyšovi. Po počátečním ostychu na cokoli se zeptat jsem se nakonec ptala pořád, protože mě obor neskutečně zajímal.

A co práce s léčivými energiemi?
Kromě astrologie mě nesmírně zajímalo léčení. Začínala jsem s Reiki, později jsme s manželem absolvovali kurz rekonektivního léčení. V tu dobu se spojily dohromady přesně ty náhody, které někdy formují osud člověka. Právě v den kurzu se mi ozvala maminka jednoho předčasně narozeného chlapečka, se kterou jsme byly už dříve v kontaktu přes astrologii a já jí pro malého rekonektivní léčení doporučovala. Obdivovala jsem její maximální nasazení a obrovskou trpělivost, se kterou se synovi věnovala a zároveň hledala způsoby, jak mu pomoci. Z jejích informací jsem zjistila, že chlapec má výjimečně příznivé období. Řekla jsem jí tedy, ať udělá cokoliv, protože teď je ten správný čas!

Jak to dopadlo?
A protože jsem měla právě po kurzu a nevěřím na náhody, nabídla jsem jí, že pokud bude mít zájem, její syn může být můj první klient. A tak se také stalo. Chlapec zvládl během krátké doby neuvěřitelné pokroky pohybové i mentální. Dodnes na ten příběh ráda vzpomínám a je krásným důkazem toho, že astrologie funguje. Nadchla mě možnost spojení astrologie s léčbou, dovednost najít správné načasování a v té době tělu dodat něco, co může ohromně pomoci. Je to, jako když je půda na jaře připravená k setí. Najednou se mi ozývaly maminky nemocných dětí a začala jsem s nimi pracovat. Bylo fantastické sledovat jejich pokroky. Takže kromě astrologie se věnuji i léčení dětí, a i když jsem po smrti manžela na nějakou dobu s touto činností přestala, velice se těším, až uzraje ten správný čas a znovu začnu.

Využíváte ještě nějakou další metodu?
Další činností, která mě velmi oslovila, je práce s esenciálními oleji, ze kterých jsem opravdu nadšená. Voní, jsou hebké a navíc léčí tělo i duši. Pomocí těchto olejů provádím raindrop masáže, což je speciální technika za účelem léčby mnoha potíží.

Mohla byste neznalým i mnohým skeptikům přiblížit, o čem vlastně astrologie je a co dokáže?
Astrologie nejsou jen horoskopy v časopise. Sama píšu na sociální síť a na své webové stránky předpověď na každý den. Tak trochu zábavnou formou, ale občas mě samotnou překvapí, jakým způsobem to funguje. Malinko jsem si tím na sebe upletla bič, nicméně těší mě zpětné vazby od lidí. To nejdůležitější však na tomhle oboru je, že umožňuje nahlédnout do duše člověka a pomoci mu pochopit, proč se chová tak, jak se chová, a jak si může změnit život k lepšímu. Astrologie je úžasným nástrojem pro ty, kdo hledají. Když jsem začínala, měla jsem na stránkách motto: „Taky vám nedali v porodnici návod k použití?“

Co vás na astrologii nejvíc zajímá?
Zajímá mě hlavně psychologie. Sama jsem si prošla terapií a rodinnou rekonstrukcí, znalosti a zkušenosti z tohoto oboru se doplňují s prací s klienty a rozbory jejich horoskopů. A někdy to, k čemu se psycholog může prokousávat několik sezení, astrolog uvidí a vypíchne v horoskopu okamžitě, a může člověku ukázat klíč k pochopení jeho situace. Jak s tím klient naloží, to už je na něm, za to zodpovědnost nemůžu přebírat – mám ale zodpovědnost za to, co a jakým způsobem mu sdělím.

Co se dá v horoskopu najít?
V horoskopu najdeme prakticky vše, osobnost člověka, pracovní i zdravotní dispozice, jeho partnerské vztahy, hrozící úrazy. Poskytuje nám i možnost načasování důležitých kroků, jako je změna práce, svatba, plánování operace, stěhování a podobně. Jsou i způsoby, jak pomoci v případě, když páry nemohou otěhotnět.

Co je k tomu potřeba?
Důležité je vždy vystihnout povahu okamžiku. Ta je stejná, ať se na danou chvíli díváme přes věštění z jater mrtvých zvířat, přes zkoumání letu ptáků, numerologii nebo výklad karet, to je jedno. Jenže dneska nezjistíme, jak letěli ptáci v tu chvíli, kdy jsme se narodili. Zato můžeme zjistit postavení planet, v minulosti i do budoucna, v tom je astrologie vynikající.

Jak se dá vysvětlit lékařům, že pro danou operaci není z astrologického hlediska vhodné datum? Slyší vůbec na něco takového, nebo se pacientům smějí?
Popravdě řečeno, kdybychom to brali striktně, tak by se minimálně dvakrát za měsíc v nemocnicích nemohlo operovat. Jednou mi manžel říkal, že na toto téma před časem dělali výzkum s docentem Měšťákem a zjistilo se, že skutečně po operacích prováděných za úplňku a novu se rány špatně hojí a mokvají. A mnozí lékaři, kteří to vědí, se tomu už sami snaží vyhýbat. Samozřejmě jsou ale i takoví, kteří se tomu smějí. Sama mám osobní zkušenost se svým psem, kterému bylo nutné po úrazu okamžitě operovat vazy v koleni a právě ten den bylo zatmění, což je pro operaci nejméně vhodné. Dodnes kulhá.

Na co bychom tedy měli dbát?
Lze si najít a dohodnout termín operace, nebo třeba správně načasovat začátek cesty, abychom co nejvíce eliminovali rizika. Volbou správného momentu se předejde spoustě problémů. Jednu dovolenou, která probíhala za celkově nepříznivé situace, jsme zahajovali v předem pečlivě zvolený okamžik, a to nás zachránilo v několika velmi nebezpečných situacích – dostali jsme zpět peněženku i s penězi, doklady a platební kartou a vyhnuli jsme se srážce na poslední chvíli. Snažím se to hlídat a v krizových dnech se opravdu cestování na větší vzdálenosti vyhýbám.

Jakým způsobem vlastně pracujete s klientem? Co můžu očekávat, když se k vám objednám?
S klientem pracuji výhradně osobně a setkání trvá zhruba tři hodiny. Málokdy je čas uvedený klientem opravdu přesný, proto nejprve provádím rektifikaci – zjistím okamžik prvního nádechu. Je to důležité pro stanovení polohy ascendentu a fungování celého horoskopu, a následně také pro přesnost prognóz. Teprve, když mám horoskop takto vyladěný, můžu jej vyložit, jak co se týče povahy a dispozic zrozence, doporučení k vylepšení kvality jeho života, také s ohledem na jeho zdravotní předpoklady a případně témata, která jej aktuálně zajímají. Součástí výkladu je i výhled do budoucna, podrobný na rok a půl, orientační na pět až deset let. Informací je opravdu hodně, proto k výkladu standardně pořizuji zvukový záznam.

Ještě prozraďte něco o svém životním stylu, sedíte celé hodiny nad horoskopem, nebo si i zajdete ven zaběhat?
Cvičím jógu. Už jsem na ní byla dvakrát! Ne, vážně, nejsem moc sportovní typ. Můj dědeček byl přesvědčený, že sportovci jsou lidé, kteří mají málo práce. A to jsou základy, které člověk těžko mění. Ale jinak žiju v přírodě – nevyhovovalo mi bydlet v paneláku, kde jsem si připadala jako ve Faradayově kleci, která zesílí všechny negativní emoce svých obyvatel. Mám dvě dcery a syna, tři psí dámy a kocoura. Ráda jím ryby, ke kterým patří dobré bílé víno, a respektuji svoje tělo, takže jsem například přestala pít kávu – místo ní jsem závislá na čaji. Především jsem ale vděčná za to, že mé životní kotrmelce a následné kroky k jejich nápravě vedly k tomu, jaké práci se dnes mohu věnovat. Cítím to jako své poslání.

Autor: Taťána Kročková

Zaslat dotaz do poradny